Metody Nauczania

Wino, ser, miłość i angielski … najlepsze rzeczy w życiu potrzebują czasu. Graceland nie oferuje kursów szybkiego nauczania języka angielskiego, ponieważ niuansów nie da się zrozumieć w ciągu jednego dnia.

Jak zacząć?

Zadzwoń do nas lub zatrzymaj się i wejdź do naszej szkoły, aby poznać przyjaznego, profesjonalnego, polskiego administratora Graceland - Anetę. Ona odpowie na wszystkie twoje pytania, uspokoi umysł i wskaże Ci właściwy kierunek.

Następnie porozmawiasz z jednym z naszych lektorów.

Rozmowa ta ma na celu umieszczenie Cię w grupie zgodnie ze swoimi umiejętnościami i potrzebami. Jest ona łatwa i przeprowadzana w ciepłej i przyjaznej atmosferze.

Ile osób będzie w mojej grupie?

Klasy liczą od 6 do 10 osób. Każda grupa prowadzona jest przez native speakera. Najczęściej w grupie będzie dwóch lub WIĘCEJ nauczycieli anglojęzycznych (nauczyciel prowadący + convesation partners).

Poświęcając ponad 50% czasu lekcyjnego na rozmowy, szybko zyskasz pewność siebie i łatwość mówienia w języku angielskim. Wkrótce poczujesz rytm angielskiego. Przyswoisz idiomy i właściwą wymowę przy pomocy naszych przyjaznych i cierpliwych nauczycieli.

Metody Nauczania
Metody Nauczania
Metody Nauczania

Słyszałeś, że podręczniki są inne w Graceland. Czy to prawda?

Tak.

W czasach, gdy ludzie często są rozdzieleni od rodziny z powodu pracy; gdzie nie ma zbyt wiele nadzieji na przyszłość; gdzie bezpieczeństwo zatrudnienia jest w najlepszym wypadku słabe, gdy relacje są konkurencyjne w stosunku do technologii; gdzie brak optymizmu; gdzie kompas moralny nie wskazuje już północy, Graceland wybiera teksty, które dają nadzieję, uczą i skłaniają do zastanowienia a przy tym generują mądre i glębokie rozmowy.

Będziesz czytać biografie inspirujących osób, które wykorzystały napotkane szanse. Zaangażujesz się w powieści z wyraźnym kompasem moralnym i będziesz oglądał filmy, które wywołują uśmiech.

Graceland używa także Największej Księgi (jaka kiedykolwiek została napisana): Biblii. Wierzymy, że Biblia jest nieco zapomnianą księgą wypełnioną mądrością, nadzieją, przewodnictwem, śmiechem i oczywiście największą historią miłosną wszechczasów: Bożą miłością do nas. Ale niech Cię to nie przeraża, po prostu poproś o opinię więcej niż 50 osób, które były tu przez ponad 3, 5, 7, a nawet 9 kolejnych lat i zapytaj je czy jest to nudne jak kazanie. Gwarantujemy Ci, że powiedzą, że to jeden z powodów, dla których wracają tu rok po roku.

Czy istnieje podręcznik?

Żyjemy pod hasłem: Uczeń, nie podręczk!

Każdy kurs Graceland jest zaprojektowany z myślą o naszych studentach. Graceland nie podaje Ci standardowej angielskiej książki, którą możesz znaleźć w księgarni.

Tworzymy własny program nauczania i własne podręczniki. Projektując kurs, zadajemy sobie pytanie: Czego potrzebują nasi uczniowie? W Graceland poznasz nowe słownictwo, ćwiczenia a przede wszystkim będziesz praktykować swoją wiedzę w dyskusjach. Poznasz gramatykę, ale nie martw się, nie nie będzie to ani przerażające ani stresujące. Nasze autorskie gry i ćwiczenia pozwolą Ci praktykować nowo poznane słownictwo i struktury gramtyczne w sytuacjach komunikacyjnych.

Nasze kursy są nastawione na mówienie, dlatego większość czasu spędzisz na dyskusjach, dzieleniu się opiniami i odkrywaniu innych pomysłów i inspiracji a wszystko to w języku angielskim.

Jesteśmy pewni, że tak jak wielu naszych uczniów pokochasz to miejsce. Jednocześnie chcemy abyś był pewny swojego wyboru, dlatego zapraszamy Cię do wzięcia udziału w 4 lekcjach, zanim podejmiesz decyzję o nauce w naszej szkole. Jeśli po tych 4 lekcjach zdecydujesz się jednak nas opóścić, nie będziesz musiał płacić za te 4 zajęcia.

Cena za podręcznik zawarta jest w opłatach za semestr.

Na co czekasz? Zadzwoń do Anety, zarezerwuj swoje miejsce w gronie naszych uczniów. Umów się na krótką rozmowę, po której zapiszemy Cię do najbardziej odpowiedniej dla Ciebie grupy.

Goście specjalni i wydarzenia specjalne

Graceland chce, abyś zrobił więcej niż „zaliczył” semestr z języka angielskiego; chcemy, abyś mógł się rozwijać!

Graceland zaprasza do udziału w lekcjach i wydarzeniach specjalnych, przyjaciół-native speakarów z Kanady, USA i Wielkiej Brytanii. W ciągu 25 lat istnienia, Graceland odwiedzało setki wspaniałych ludzi, którzy przybyli, aby pomóc naszym Studentom. Będziesz miał okazję poznawać ludzi z różnych środowisk kulturowych i etnicznych. Usłyszysz wiele akcentów, przećwiczysz wszystko, czego się nauczyłeś na lekcjach wykorzystując swoje umiejętności w rozmowie z partnerami konwersacyjnymi (nie nauczycielami!). Wszystko to podczas Twoich zajęć.

Być może czytasz coś interesującego i chciałbyś o tym porozmawiać po zajęciach. Chętnie spotkamy się z Tobą i odpowiedzimy na Twoje pytania, o tematyce gramatycznej, kulturowej czy duchowej.

Metody Nauczania
Metody Nauczania
Metody Nauczania

Zespół Graceland organizuje nieformalne spotkanie w piątkowe wieczory o nazwie “SEQUOIA” Zapraszymy do dołączenia do naszych spotkań poświęconych studiowanaiu i wyjaśnianiu Biblii. Sequoia jest w języku angielskim z tłumaczeniem na język polski, więc jest to świetne miejsce do ćwiczenia swojego rozumienia. Masz również możliwość dyskusji w języku angielskim lub polskim. A atrakcją dla wszystkich jest śpiewanie po angielsku i po polsku. Sekwoja nie jest o Twoim kościele, naszym kościele czy religii. Sekwoja to miejsce, w którym po prostu staramy się uczyć i omawiać to, czego stara się nas nauczyć Biblia.

Graceland czasami organizuje także specjalne wydarzenia, w których można się dobrze porozumiewać po angielsku w relaksującym otoczeniu. Nocne gry, wydarzenia kulturalne, wieczory filmowe, polowania na różne przedmioty, specjalne imprezy kulinarne i studia biblijne są częścią tego, co sprawia, że Graceland jest “Szkołą z duszą”.

Metody Nauczania
Metody Nauczania