Metody Nauczania

Wino, ser, miłość i angielski… najlepsze rzeczy w życiu potrzebują czasu. Graceland nie oferuje kursów szybkiego nauczania języka angielskiego, ponieważ niuansów nie da się zrozumieć w ciągu jednego dnia.

Jak zacząć?

Zadzwoń do nas lub zatrzymaj się i wejdź do naszej szkoły aby poznać przyjaznego, profesjonalnego, polskiego administratora Graceland - Anetę. Ona odpowie na wszystkie twoje pytania, uspokoi umysł i wskaże Ci właściwy kierunek.

Następnie porozmawiasz z jednym z dyrektorów szkoły.

Rozmowa ta ma na celu umieszczenie Cię w grupie zgodnie ze swoimi umiejętnościami i potrzebami. Jest ona łatwa i przeprowadzana w ciepłej i przyjaznej atmosferze.

Co się dzieje dalej?

Przyjeżdżasz na zajęcia w wyznaczonym czasie: dwa razy w tygodniu po 90 minut. (W związku z epidemią, wszystkie nasze kursy zostały zmienione na zajęcia online. Wrócimy do zajęć stacjonarnych, gdy tylko będziemy mogli. ) Przed zapisaniem się zostaniesz poinformowany, czy Twoje zajęcia będą trwały jeden czy dwa semestry.

Ile osób będzie w mojej grupie?

Klasy liczą od 6 do 14 osób. Każda grupa prowadzona jest przez native speakera Przeważnie w każdej klasie będzie dwóch lub WIĘCEJ nauczycieli anglojęzycznych.

Poświęcając ponad 50% czasu lekcyjnego na rozmowy, szybko zyskasz pewność siebie i łatwość mówienia w języku angielskim. Wkrótce poczujesz rytm angielskiego wraz z uczeniem się idiomów, wyrażeń i właściwej wymowy z naszymi przyjaznymi i cierpliwymi nauczycielami.

Słyszałeś, że podręczniki są inne w Graceland. Czy to prawda?

Tak.

W czasach, gdy ludzie często są rozdzieleni od rodziny z powodu pracy; gdzie nie ma zbyt wiele nadzieji na przyszłość; gdzie bezpieczeństwo zatrudnienia jest w najlepszym wypadku słabe, gdy relacje są konkurencyjne w stosunku do technologii; gdzie brak optymizmu; gdzie kompas moralny nie wskazuje już północy, Graceland wybiera teksty, które dają nadzieję i znaczenie pokoleniowej, zdezorientowanej generacji. Będziesz czytać biografie inspirujących osób, które wykorzystały napotkane szanse. Zaangażujesz się w powieści z wyraźnym kompasem moralnym i będziesz oglądał filmy, które wywołują uśmiech.

Graceland używa także Największej Księgi (jaka kiedykolwiek została napisana): Biblii. Wierzymy, że Biblia jest nieco zapomnianą księgą wypełnioną mądrością, nadzieją, przewodnictwem, śmiechem i oczywiście największą historią miłosną wszechczasów: Bożą miłością do nas. Ale niech Cię to nie przeraża, po prostu poproś o opinię więcej niż 50 osób, które były tu przez ponad 3, 5, 7, a nawet 9 kolejnych lat i zapytaj je czy jest to nudne jak kazanie. Gwarantujemy Ci, że powiedzą, że to jeden z powodów, dla których wracają tu rok po roku.

Czy istnieje podręcznik?

Żyjemy pod hasłem: Uczeń, nie podręczk!

Każdy kurs Graceland jest zaprojektowany z myślą o naszych studentach. Graceland nie podaje Ci standardowej angielskiej książki, którą możesz znaleźć w księgarni. Gdybyśmy to zrobili, nie potrzebowalibyście nas!

Tworzymy własny program nauczania i własne podręczniki. Projektując kurs, zadajemy sobie pytanie: “Czego potrzebują nasi uczniowie?” W Graceland poznasz nowe słownictwo, ćwiczenia a przede wszystkim będziesz praktykować swoją wiedzę w dyskusjach. Poznasz gramatykę, ale nie martw się, nie nie będzie to ani przerażające ani stresujące. Nasze autorskie gry i ćwiczenia pozwolą Ci praktykować nowo poznane słownictwo i struktury gramtyczne w sytuacjach komunikacyjnych.

Nasze kursy są nastawione na mówienie, dlatego większość czasu spędzisz na dyskusjach, dzieleniu się opiniami i odkrywaniu innych pomysłów i inspiracji a wszystko to w języku angielskim.

Jesteśmy pewni, że tak jak wielu naszych uczniów pokochasz to miejsce. Jednocześnie chcemy abyś był pewny swojego wyboru, dlatego zapraszamy Cię do wzięcia udziału w 4 lekcjach, zanim podejmiesz decyzję o nauce w naszej szkole. Jeśli po tych 4 lekcjach zdecydujesz się jednak nas opóścić, nie będziesz musiał płacić za te 4 zajęcia.

Cena za podręcznik zawarta jest w opłatach za semestr.

Na co czekasz? Zadzwoń do Anety, zarezerwuj swoje miejsce w gronie naszych uczniów. Umów się na krótką rozmowę, po której zapiszemy Cię do najbardziej odpowiedniej dla Ciebie grupy.